Regionális Junior Bajnokság - 7. mérkőzés
Bikák KK - Újpest-MT/B
48-50 (13-12;19-14;8-11;8-13)

Pontdobók: Nyikos Károly 17/9 (2/0), Morauvszki Gergely 15 (4/3), Vigh Barnabás 10/9 (2/1), Herczog András 4/3 (2/1), Borsodi Bálint 2 (2/0), Englender Richard 2 (-), Sztrókay Tamás 0 (-), Kovács Zsombor (NLP), Kollár Domonkos (NLP), Bogácsi Dániel (NLP)

Pajor Dávid: Eltelt egy hét és ismét a Bikák pályán találtuk magunkat. Ellenfelünk két olyan meghatározó embert tudhatott a soraiban, akik az első meccsen nem voltak, így természetesen szélesebb repertoár állt az edző rendelkezésére. Az első félidőben csak futottunk az eredmény után a sok labdaeladásból kapott ziccereknek köszönhetően, miközben Cogi és Ricsi nagyszerűen vette ki a két pontgyárost a játékból, hiszen az egyik 3, a másik 12 pontot dobott az egész meccsen (Murphy törvénye, hogy egy harmadik sorra dobta nekünk a triplákat). A zóna ellen mi is betaláltunk (leütés nélkül kellett játszani a zóna ellen, lett is belőle dobóhelyzet...), de az utolsó 2 perc rövid zárlata egy 8-0-ás rohamot eredményezett ellenfelünk részéről. A második félidőben letámadtunk, egalizáltunk, majd visszaállva emberfogásra folyamatosan jöttünk fel ellenfelünk nyakára és a hetedik percre sikerült is "meglépnünk" 6 ponttal (48-42). Miután megbeszéltük, hogy kik NEM dobhatnak triplát, kaptunk is egyet-egyet az említett két játékostól. Nem törtünk össze, ráadásul Boba élt a felkínált helyzettel, és 1-1-ben megverve emberét, ziccerrel vette vissza nekünk az előnyt. Sztróky ezután labdát szerzett, majd a faltot elkerülvén passzokkal "kicicáztuk" az utolsó 7 másodpercet.

Karcsi 22 pattanót szedett le, és Gergővel megint védte a festéket, miközben a többiek embertelen munkát végeztek mezőnyben. Bár ma senki nem dobott jól (sőt!), mégis a küzdőszellemnek köszönhetően megint sikerült átlépni a saját árnyékunkat. Nem volt szép meccs, de megcsináltuk....MEGCSINÁLTUK! Gratulálok!

Közeli: 35/12 (34%), Középtávoli: 9/0 (0%), Távoli: 18/7 (39%), Büntető: 12/5 (42%)