Regionális junior bajnokság (C csoport) - 3. mérkőzés

63-78 (18-17;8-24;19-16;18-21)

Magunkat is megleptük

Pontdobók: Tóth Barnabás 25/6 (3/1), Jónás József 14/6 (3/2), Papp Bendegúz 11/3 (3/2), Nagy Gergely 8/6 (-), Adamkó Máté 6 (-), Buzás Bence 4 (-), Vidor Dávid 4 (-), Nagy Balázs 3/3 (-), Szikszai Bendegúz 3/3 (-), Ábri Attila 0 (2/0)

Büntető: 11/5 (45%)

Pajor Dávid: Az impozáns Budaörsi 1. Számú Általános Iskola tornatermében folytattuk a regionális küzdelmeiket. Sajnos a bemelegítés nem sikerült jól, úgy éreztem nem kellőképpen sikerült ráhangolódni a mérkőzésre. Fel is hívtam arra a figyelmet, hogy ebből szokott probléma lenni az első pár percben. Nem örülök neki, de igazam lett: 16-6-al kezdett az ellenfél, és gyakorlatilag közünk nem volt a pályán történtekhez. Hogy az elmúlt 1-2 évben mentálisan sikerült feljebb szintre jutnunk, mi se bizonyítja jobban, hogy a csapat nagyon szépen össze kapta magát és a második negyedben kezébe vette az irányítást, ennek köszönhetően pedig abszolút kontrollálta a játékot. Váltakozó védekezéssel próbáltuk az ellenfelet lefárasztani (nem csak fizikálisan, hanem fejben is) és szerencsére sikerült az akaratunkat rájuk erőltetni, mert pont azt próbálták támadásban játszani, amit mi akartunk, így aztán tudtuk, mi az ellenszer.

Magasabb és fizikálisabb ellenfelünkkel szemben sikerült dialadmaskodnunk, és a kezdeti görcsös játékot a végére megint egy szemre is tetszetős csapatmunka váltotta fel. A 9 értékesített hárompontos már csak non plus ultra.