Nemzeti Fiú Kiemelt Kadet Bajnokság Selejtező - 2. kör

Elterveztük, megcsináltuk: 16-ban a Kadet csapat!

105-60 (31-11;18-16;24-16;32-17)

Magabiztos kezdés, 11 triplával megspékelve

Pontdobók: Tóth Barnabás 26/6 (1/0), Jónás József 22/12 (-), Nagy Balázs 13/6 (1/1), Vidor Dávid 13 (2/1), Gál Mátyás 8/3 (-), Nagy Gergely 7/3 (-), Ábri Attila 7 (1/1), Papp Bendegúz 6 (-), Adamkó Máté 3/3 (-), Kékesi Kristóf 0 (2/0)

Büntető: 7/3 (43%)

Pajor Dávid: Már a bemelegítésnél látszódott a csapaton a koncentráció és láthatóan mindenki úgy készült a mérkőzésre, ahogy azt egy selejtezőn kell. Ennek megfelelően az első negyedben egy 18-0-ás rohanást sikerült bemutatnunk, amellyel el is döntöttük a mérkőzést. Ellenfelünk zónája ugyan megakasztotta valamelyest a lendületünket, és sokszor nehezen jutottunk el a gyűrűig, de ma  mindenkinek "sült" a keze, így nem kellett aggódnom. A tortáét járó 100. pontot Atinak sikerült összehoznia. Gratulálok a csapatnak, ez így nagyon rendben volt!

Újpest-MT - ELITE Basket Törökbálint

97-72 (25-15;32-16;22-22;18-19)

Extra hozzáállással a 16-ban

Pontdobók: Vidor Dávid 23 (4/3), Tóth Barnabás 20/3 (4/1), Adamkó Máté 16/3 (2/1), Gál Mátyás 11 (2/1), Jónás József 11 (1/1), Nagy Balázs 10/6 (-), Papp Bendegúz 2 (2/0), Nagy Gergely 2 (-), Kékesi Kristóf 2 (-), Ábri Attila 0 (-)

Büntető: 15/7 (47%)

Pajor Dávid: Mint ahogy arra előzetesen számítani lehetett, ez a két csapat játszott a továbbjutásért, így nagy izgalmakra volt kilátás. Talán ennek is köszönhetően igencsak görcsösen kezdtük a mérkőzést és az első két percben nem tudtunk kosarat dobni, ellenben "szorgalmasan" gyűjtöttük a faltokat és sorra adtuk el a labdákat. Az áttörést ezúttal az első negyed vége jelentette: 12-0-át hoztunk össze az utolsó másfél percben. A lendületből a második tíz percben sem vettünk vissza, nyugodtan mondhatom, hogy a csapat mind a két térfélen extrán teljesített (a kispadról nem is beszélve). A délelőtti mérkőzéshez hasonlóan most is nagyon szépen járt a labda, így igazságosan megoszlottak a pontok a csapaton belül. A győzelem a 16-ba jutást jelentette, de még nem dőlhettünk hátra...

Budapesti Honvéd/A - Újpest-MT

105-67 (28-6;27-18;19-29;31-14)

Mi is győztesen jöttünk le a pályáról

Pontdobók: Gál Mátyás 19/3 (5/4), Tóth Barnabás 11 (4/3), Nagy Gergely 9/3 (2/2), Papp Bendegúz 8 (2/2), Jónás József 7 (4/3), Adamkó Máté 6 (8/2), Vidor Dávid 5 (2/1), Nagy Balázs 2 (2/2), Ábri Attila 0 (-), Kékesi Kristóf 0 (-)

Büntető: 29/19 (66%)

Pajor Dávid: Szépen felépített ellenfelünk két 70 pontos győzelemmel a tarsolyában érkezett hozzánk és tudtuk előre, hogy velünk szemben sem lesznek "elnézőbbek" és űzni-hajtani fognak minket egész pályán. Azt kértem a csapattól, hogy fejben próbáljunk egyben maradni, függetlenül attól, hogy mit mutat az eredményjelző, vagy hányszor ítélnek úgy a játékvezetők, amivel nem feltétlenül értünk egyet. Sajnos az első félidőben mentálisan elcsúsztunk a banánhéjon, így összeestünk a nagyszünetre (24-55). A félidőben úgy érzem sikerült helyre tenni magunkat, és a kispad-szülő tengely töretlen biztatásával elkezdtünk magunkhoz térni. A Honvéd sem bízta a véletlenre a dolgokat, így nem nagyon ültette a kezdőit. Nálunk ketten is kipontozódtak, így még inkánn magassági hátrányba kerültünk, amit ellenfelünk válogatott centere rendesen ki is használt. A vége elfogadható eredmény lett, sőt a második félidőben méltó partnerei tudtunk lenni az Akadémiának (43-50). Büszke vagyok a csapatra, mert sikerült átlépnie a saját árnyékát!

A célunkat elértük, de ahogy azt mondani szokták, hátradőlni nem lehet. Sőt! Csak most jön a java, hiszen nagyon erős csapatokkal vagyunk egy csoportban, és ezeken a meccseken még inkább ott kell lennünk fejben. A hétvégi 3 mérkőzés megmutatta, hogy milyen értékek vannak ebben a csapatban, az egymásért és önmagunkért való küzdelem pedig hosszú távon (is) sokat fog jelenteni, ebben biztos vagyok.