Kiemelt kadet bajnokság (alapszakasz) - 3. mérkőzés

81-90 (13-28;26-24;24-21;18-17)

Négy percen múlt a boldogság

Pontdobók: Tóth Barnabás 24/3 (9/5), Gál Mátyás 13 (14/7), Jónás József 12/6 (-), Nagy Balázs 11/9 (-), Vidor Dávid 8 (-), Nagy Gergely 4 (-), Papp Bendegúz 4 (-), Ábri Attila 3 (2/1), Adamkó Máté 2 (-) Szikszai Bendegúz 0 (-), Buzás Bence (NLP)

Büntető: 25/13 (52%)

Pajor Dávid: Koncentrált volt a bemelegítés, de mégis bent maradtunk az öltözőben (0-9). Nem éreztem, hogy komolyabb baj lenne ebből, de mint utólag kiderült, pont ez a kilenc pont maradt a végére...De előtte azért még történt ez-az. A második negyedben védekezést váltottunk, amivel 23 pontos hátrányunkat 7-re csökkentettük, ez a mérkőzés azonban a hullámhegyek és a völgyek mérkőzése volt, és sajnos minden egyes feltámadásunkat 1-2 buta hibával sikerült megakasztanunk. Ami jobban fájt, hogy ezek a hibák mérkőzésről-mérkőzésre ugyanazok. A második félidőben végig egészpályán próbáltuk fárasztani ellenfelünket, és 84-79-re még sikerült feljönnünk, de sajnos itt már elzárták az oxigéncsapokat, így a vége megintcsak egy vállalható vereség lett. Kár érte, de küzdelemből ma is 5*-öst érdemel a csapat (persze tudom, a vereség tényén ez nem változtat), de legyünk tisztában a hiányosságainkkal is: nagyon távol vagyunk a labdástól, ha pedig közel megyünk és megver minket, akkor gyakorlatilag nincs (?!?!) gyenge oldali besegítés - jól példázza az utolsó negyed, amikor a kispad kórusban ordította be a pályára, hogy "GYENGE OLDAL". Ezen mindenképpen javítanunk kell a későbbiekben, és a kizárás átismétlését (megtanulását) is elő kell vennünk, mert kicsik vagyunk és szétszednek minket a saját palánkuk alatt (ma 13 támadó pattanót szedett nem éppen égi meszelő ellenfelünk...). Ahogy mondani szokták, támadással meccset, védekezéssel bajnokságot lehet nyerni. A mi esetünkben ebben a mezőnyben ez talán kicsit túlzás, de az biztos, hogy ha a védekezést helyretesszük, akkor sokkal több eséllyel megyünk a harcba a jövőt tekintve.

Summa summarum, ez ma (sem) jött össze, de a pozitív dolgok tárházába újabb két adalék: el tudjuk fogadni és reálisan tudjuk látni a vereséget, valamint elnézést tudunk kérni a többiektől, ha valamit elrontottunk. Dicséretes hozzáállás!