TFSE - Újpest-MT/B 57-34
(16-18, 15-5, 19-4, 7-7)

Pontszerzők: Major 14, Kékesi 5, Tóth 4, Horváth 3, Coskun 2, Fülöp 2, Lenkai 1, Szabó, Andrássi, Gál

Negyednyi fegyelem...

Az első negyedben bírtuk csak a saját magunk által diktált tempót védekezésben és néhány bravúrkosárnak köszönhetően vezettünk is. A 2-3. negyedben a védekezésünk szintentartását sűrű cserékkel próbáltuk fenntartani, ami bár sikerült, de a támadásaink rovására ment. Ebben a két negyedben nagyon kevés pontot dobtunk, de ellenfelünk nem engedett már második esélyből pontot szerezni, minden letapattanót begyűjtött, pedig szépen mentünk értük. A 4. negyedben védekezést váltottunk, egész pályás emberről egész pályás területvédekezésre.  A változtatás nagyon bejött, mert ellenfelünket rengeteg hibára kényszeítettük. Sajnos a sikeres védekezésienkből nem tudtunk az eredményen kozmetikázni, mert gólfelelőseink vagy kipontozódtak, vagy már lesérültek, de legalább az olló nem nyílt tovább.
Ma megint jól dolgoztunk és nálunk egy évvel idősebb és legalább 2 évvel erősebb ellenefelünkkel szemben tisztesen helytálltunk. Semmilyen hiányérzet nem maradt bennem, jelenleg itt tartunk.
3 játékost megint ki tudok emelni (Kiss, Tóth, Gáll), akik önmagukhoz képest extrát nyűjtottak, de ma könnyű dolgom volt az MVP kiválaztásában, aki Tóth Dominik lett. Ő védekezésben és támadásban is a legkobbunk volt a meccsen. Gratula!