Kiemelt kadet bajnokság (alapszakasz) - 5. mérkőzés

60-90 (16-27;18-18;10-27;18-16)

A páros negyedekben tudtunk csak alkotni

Pontdobók: Tóth Barnabás 16/3 (6/5), Nagy Gergely 13/6 (2/1), Gál Mátyás 8/6 (2/1), Jónás József 8 (-), Nagy Balázs 5/3 (-), Papp Bendegúz 5/3 (-), Adamkó Máté 4 (-), Szikszai Bendegúz 1 (2/1), Vidor Dávid 0 (-), Ábri Attila 0 (-), Kékesi Kristóf 0 (NLP)

Büntető: 14/7 (50%)

Pajor Dávid: A csapatot ismerve tudtuk előre kikre érdemes jobban odafigyelni, és azzal is tisztában voltunk, hogy ha rossz szokásunkhoz híven nem zárunk ki, akkor bizony egy ilyen magas szerkezetű ellenfélnek átjáróház lesz a trapézunk. Ennek gyakorlatban történő megvalósulására nem sokat kellett várnunk, mert már az első negyedben macska-egér harc volt a palánkok alatt és sajnos nem mi voltunk a cirmosok...A második negyedben sikerült megzavarnunk ellenfelünket, így újra nyílttá vált a mérkőzés, de sajnos a második félidőben kapott 1-3-1-es zónával szemben sanszunk nem volt (mondanám némi iróniával, hogy itt még nem tartunk a tananyagban), ennek pedig az lett a végeredménye, hogy mint a kutya a kerítéssel körbevett étel körül, úgy köröztünk a trapézon kívül, majd ellőtük a labdát, ha éppen lerájóban volt a támadóidő (30/7 lett a triplamutatónk). Ugyan a tartásunkat ezúton sem vesztettük el, de ma nagyon súlytalanok voltunk a palánkok alatt, amelyet ellenfelünk 27 támadó lepattanóval büntetett meg (összességében 68-32 arányban maradtunk alul), így hiába értük el azt, hogy sokat dobjanak el messziről, a palánkok alatt megettek minket uzsonnára.

Továbbra is meg kell értenünk, hogy mi csak akkor tudunk eredményese(bbe)k lenni, ha csapatként funkcionálunk. A támadásban már vannak biztató jelek, de a védekezésünk olykor a kritikán aluli minősítést sem éri el. Van 7 hónapunk ezen javítani!