Kiemelt kadet bajnokság (alapszakasz) - 12. mérkőzés

44-85 (10-27;15-36;11-16;8-6)

Készülünk a keresztjátékra I. rész - A felismerés

Pontdobók: Adamkó Máté 7 (7/3), Nagy Gergely 6 (6/2), Tóth Barnabás 6 (8/1), Jónás József 6 (2/0), Nagy Balázs 5/3 (-), Gál Mátyás 4 (-), Papp Bendegúz 4 (-), Kékesi Kristóf 3 (4/1), Vidor Dávid 2 (-), Kocsis Martin 2 (-), Ábri Attila 0 (-), Buzás Bence 0 (-)

Büntető: 27/7 (26%)

Pajor Dávid: 99,9%, hogy majd keresztjátékban kell kiharcolnunk a 16-ban maradást, amire három - nem könnyű - mérkőzéssel tudunk felkészülni. A Vasas novemberben 71 ponttal (112-41) vert el minket, így fel volt adva a lecke. Tudtuk, hogy keményen támadják a gyűrűt és nem riadnak vissza az egész pályás védekezéstől sem. Tudtuk azt is (fejben legalábbis), hogy mikre kell odafigyelni (kizárás, felesleges labdaleütés mellőzése, helyezkedés), de az első félidőben sajnos megint nem voltunk hajlandóak kilépni a konfort zónánkból. A félidőre majd' 40-es hátránnyal érkeztünk (25-63), így sajnos kilátásban volt egy újabb nagy pofon. Az öltözői beszélgetés talán egyetlen és legfontosabb tanulsága az volt, hogy tisztáztuk magunkban a kérdést: Mit is akarunk a szezonban elérni? Egyöntetűen meg is fogalmaztuk a választ: A 16-ban maradást. Akkor pedig ehhez mérten kell a hátralévő edzéseken és mérkőzéseken dolgozunk. Megmondom őszintén, nem gondoltam volna, hogy a csapat képes ilyen hamar elvonatkoztatni a különbségtől, és féltem attól, hogy beleszürkülünk a mérkőzésbe, de szerencsére nem lett igazam. Olyan jó védekezést produkáltunk a második félidőben, hogy sikerült egy egál húsz percet játszanunk ellenfelünkkel (19-22). Mindenki pörgött, de rendesen el is készültünk az erőnkkel, így a támadásra már nem maradt energia. Megbeszéltük, hogy kivételesen nem foglalkozunk a támadással, most csak a védekezés legyen előtérben és aki a pályára megy, az csússzon, harapjon, ne legyen könnyű élete a Vasasnak. Az utolsó negyedben ellenfelünket 26/2-es dobásra kényszerítettük.

A Vasas egy jó csapat, nagyszerű edzővel és remek játékosokkal, így megérdemelten nyert. Mi viszont újabb tanubizonyságot tettünk arról, hogy még mindig van bennünk plusz. Ha az első félidőben is van bennünk tűz, akkor talán megússzuk kevesebbel, de nincs ha. Viszont ami mellett nem lehet elmenni: kizárás, eladott labdák és a BÜNTETŐ! Gratulálok az újabb előrelépéshez, de még nem szabad megállnunk.