0
PF
Game Statistics

Recap

Felnőtt csapatunk szerdán, idegenben kezdte meg a Pápa együttese ellen az osztályozó küzdelmeit, melynek tétje az NB1/B piros csoportos indulási jog kivívása. Az oda-visszavágós rendszerben megrendezett párharc győztese a két mérkőzés összesített eredménye alapján fog kikerülni. A mérkőzésen nem számíthatott a szakvezetés a már régebb óta maródi Pongóra, Antóni azonban játékra jelentkezett limitáltabb formában.

A mérkőzést Talley hárompontosa nyitotta, melyre a túloldalon a veterán Koma válaszolt. Horváth Márton alsó posztos játéka után ugyan 2-5-re csapatunk vezetett, de innentől kezdve egy komoly lejtmenetbe váltott át együttesünk. Játékosaink ólom lábakon lézengtek a pályán, ritmustalanul játszottak és a védekezés is egyenesen förtelmesre sikeredett. Ez mind a Pápának kedvezett, és a rutinos játékosok sorát felvonultató hazaiak köszönték szépen a lehetőséget. Az igen motivált kezdésük mellé egy közel tökéletes dobószázalék is párosult. Koma egymaga 20 pontig jutott a nagyszünetig. A Pápa 32 dobott ponttal zárta a negyedet (az újpesti 23 pont mellett) amiben nagy felelősségük volt a szellősen védekező mieinknek. Hazai részről pedig a már említett Koma és mellette még Németh sziporkázott leginkább, s okozott akkortájt megoldhatatlanak tűnő gondot csapatunk számára.

A második negyedet az ex körmendi Sonyák pontjai nyitották meg, amivel már kétszámjegyű hátrányban volt ismét csapatunk (34-23). Ekkor azonban elkezdett szigorodni és ezáltal feljavulni a csapat védekezése, és percről percre zárkózott fel együttesünk. A faulthatárt még ekkorra sem sikerült megtalálnia játékosainknak, 5 perc után 0-6-os csapatfault arányt mutatott a kijelző. A 18. percben utol tudtuk érni a vendéglátóinkat, és Varga pontjaival már 43-44 volt a javunkra. A hátralevő két percben hiába szereztünk rendre pontokat, hazai részről Hódi távolról, illetve Sonyák egyéni akciókból a maguk oldalára billentette az eredményt a nagyszünetre mely igen pontgazdagra sikeredett (51-49).

A félidőben igyekezett a szakmai stáb rendezni a sorokat, főként a csapat védekezését, ami a harmadik negyedre szemmel láthatóan remekül sikerült.

Pollák a már tőle megszokott módon értékesített rögtön az első támadásból egy hárompontost, amit Katona egy labdaszerzést követően még megtoldott egy közelivel (51-54). Erre ugyan érkezett még egy “2+1-es” (érdekes ítélet és) Koma akció, de 54-54-es állásnál jött az igazi dobbantás csapatunktól. Hiszen egy lehengerlő 0-16-os periódust “futottak” (54-70) a fiaink amivel valósággal állva hagyták a hazaiakat. A klasszis teljesítményt nyújtó és végül 35 pont 58 VAL-ig jutó Katona – vezette offenzívára – nem volt ellenszere az egyre inkább megtörni látszódó Pápának . Ez a “villámszakasz” illetve a félidei védekezés váltás demoralizálólag hatott a házigazdákra. Ráadásul egy bírói ítélet a hazai kispadból heves indulatokat váltott ki, melynek következtében a hazai vezetőedzőt kiállították a játékvezetők. A némi kis közjáték a mieinket zavarta meg valamelyest, hiszen Hódi újabb távolija és Sonyák büntetője után igyekezett zárkózni a Pápa, miközben rossz vállalásokba ment bele egy két játékosunk ez időtájt (58-70). A hátralevő percekben vendég részről az amerikai Talley percei következtek, különösen emlékezetesre sikeredett légiósunk szemet gyönyörködtető zsákolása. A negyedet 61-78-as lila fehér előnnyel zárták a felek.

A záró felvonásban csapatunk egyértelmű célja volt eldönteni a mérkőzést, de akár az egész osztályozó végkimenetelét is. Surmann Gábor gondolva már a pénteki visszavágóra igyekezett forgatni csapatát és lehetőséget biztosítani valamennyi játékosának. Ennek ellenére csapatunk motiváltan, iparkodott növelni a csapás számot. A védekezés továbbra is “ült”, támadásban pedig folyamatában növelni tudtuk a differenciát a sok lerohanásnak és könnyű kosárnak köszönhetően. Ebben a félidőben mindössze 24 pontot engedélyeztünk a vendéglátóinknak szemben az első félidei 51 kapott ponttal. Katona egyébként az utolsó negyedet is remekül kezdte tripláival, de hozzá csatlakozott a Varga-Talley páros is a pontgyártásban. A találkozónak győztes ki léte már egyértelműnek látszódott, csapatunk ráadásul a hasznosan beszálló Bea jóvoltából még a bűvös 100 pontos határt is átlépte. Sőt még a fiatal saját nevelésű játékosunk, Nagy egy messziről eleresztett mértani triplával szerezte meg utolsó pontjainkat. Amire Sonyák még válaszolt a végső pillanatokban a perméteren túlról szintén. Így egy hihetetlen jó második félidei performansszal magabiztos, és megérdemelt győzelmet aratott együttesünk. A 29 pontos különbséggel megnyugtató előny birtokában fogjuk fogadni pénteken a Pápa csapatát. Mely találkozóra Újpesten a Bajza csarnokban kerül sor 18.00-s kezdéssel. Aki teheti jöjjön ki szurkolni még egy utolsót, hogy aztán remélhetőleg közösen tudjuk megünnepelni az esetleges feljutást a piros csoportba.

Surmann Gábor: “Mindenek előtt a legnagyobb elismerésem és gratulációm a játékosaimnak, hogy ezt a nem éppen egyszerű feladatot összességében ilyen profin lehozták. Az első 12-13 percben nehezen alkalmazkodtunk a körülményekhez, és gyakorlatilag minden olyat elkövettünk, amit nem szabadott volna. Több összetevős ennek okozata, s akinek egy kicsi “gógyija” is van ehhez az egészhez, az nagyon jó eséllyel tisztában is van ennek miértjével. Ráadásul én is hibáztam, hiszen az ember elleni periméter védekezésünket “túlhúztam”, így nagyobb területeket hagytam szabadon belül. Ennek volt betudható hogy a rutinos és kiváló játékosokból álló és felettébb pontosan célzó Pápa kétszámjegyű előnyt kreált magának. Hál istennek a támadójátékunk már ekkor is működött, és már a félidőig tudtunk szigorítani hátul. Ehhez kellett a faulthatár megtalálása is részünkről. Bár rengeteg pontot kaptunk összességében az első két negyedben, a különbség abszolút kezelhetővé vált a minusz 2-vel. A nagyszünetben rendeztük a sorainkat, és tudatosítottuk a játékosokban illetve egymásban hogy miért is jöttünk. Ennek, illetve elővéve a hihetetlen hatékony speciális védekezésünknek (amire váltottunk) köszönhetően totális pálfordulat állt be a második játékrészre. Ellenfelünkön valósággal átrobogtunk, támadásban Katona vállára vette a csapatot és elkezdtünk a saját ritmusunkban kosárlabdázni rendre sok könnyű pontot szerezve. A 24-55-ös második félidő azt gondolom önmagáért beszél, és hagy merészkedjek azt is hozzàtenni hogy érzésem szerint ennyivel reálisan nézve jobbak is vagyunk jelenleg a Pápától. A célunk a mai győzelemmel hatalmas közelségbe került, amivel pénteken élni is szeretnénk. Az újabb győzelem megszerzésére, mint sem az előnyünk őrzésére fogunk törekedni. Szeretnénk szépen zárni a szezont és búcsúzni az előreláthatólag nagy számban kilátogató közönségünktől. Köszönjük azon szimpatizánsainknak, akik ma is elkísértek bennünket a hétköznap ellenére is. És ezúton is mindenkit, aki teheti arra buzdítok hogy jöjjenek ki és támogassanak mégegyszer bennünket utoljára a szezonban. Tegyük fel együtt a pontot arra a bizonyos “i” betűre és harcoljuk ki közösen a feljutást. Hajrá Újpest, Hajrá Lilák!”