0
PF
Game Statistics

Recap

Felnőtt együttesünk szombat este közel telt ház előtt az lépett pályára Cegléd otthonában a bajnoki döntő harmadik mérkőzésén. Az összesítésben 2-0-ra vezető házigazdák ellen a szakvezetés továbbra sem számíthatott két rutinos játékosára, az Antóni-Pongó kettősre, a fiatal Grkovic azonban már örömünkre betudott szállni.

Az első negyedet a hazaiak kezdték jobban, akik óriási energiával, magas sebességi fokozatban közlekedtek a pályán. A hazai nézők hangulatán nagyot dobott már rögtön az elején a horvát légiós Herendic triplája, illetve ezt követően nem sokkal Csaba irdatlan nagy zsákolása (5-0). A mieink első pontjait az amerikai Talley jegyezte büntetőkből. A Cegléd a folytatásban is remek iramot diktált magának, és a dobószázalékuk is magasszintűre sikeredett ezen szakaszban. A CKE 5 azaz öt darab hárompontost süllyesztett el csapatunk terhére, így az első negyed 27-20-as egyértelmű hazai előnnyel zárult.

A második negyedet az igen csak nagyot játszó és összesen 16 pontig jutó Széphelyi közelijével indították a mieink. Pinnyey erre triplával felelt válaszképpen, de Horváth Márton szép egyéni akcióval gyarapítani tudta a lila fehér pontszámot is. Csaba időközben csapatának már a hetedik hárompontosát is értékesítette, a különbség pedig 8 pontra hízott a két fél között (33-25). Innen játékosaink egy remek szakaszt produkálva 35-33-ra feltudtak zárkózni 3 perc játékidő leforgása alatt. A fiatal Grkovic 5 szerzett pontjával és gólpasszával ekkortájt kitűnt az újpesti csapatból. A félidő végéig még ment az adok kapok a felek között, a két vezetőedző kivételével vélhetően mindenki élvezte a “gólgazdag” első félidőt mely Horváth Márton ziccerével zárult (48-47).

A harmadik játékrészt csapatunk igen csak az “öltözőben ragadva” kezdte, amit a CKE egy villámgyors 10-2-es “futással” meg is büntetett. Játékosaink azonban valahonnan nagyon mélyről újabb energiákat szedtek elő, és a Széphelyi-Pollák-Talley eredményes támadójátékának köszönhetően közel egálra visszatudott jönni a csapat a negyed végére (64-62).

A záró felvonás sejthetően óriási izgalmak elé nézett. A feszültség a nagy tét hatására egyre inkább tapintható volt a pályán az amúgy rendkívül sportszerű összecsapáson. Csapatunk elképesztő módon mindig tudott valami újjal előrukkolni, és a fentebb már említett hármas megoldhatatlan problémát jelentett a házigazdáknak védőoldalon. A 35. percben 67-73-nál éppen csapatunk támadhatott, amikor is szűk 15 másodperc leforgása alatt Horváth Márton előbb kettős faultot, majd egy megmosolyogtató támadó faultot kapott a játékvezető sporttársaktól. Ezzel rutinos centerünket partvonalra sikerült űzniük, ami ráadásként meglett spékelve rögtön az ellentámadásból a másik magasemberünknek, Vargának befújt felettébb véleményes faulttal. Rutinos erőcsatárunk 5 személyi hibával idő előtt hagyhatta el a parkettát. A vendéglátók Herendic és Micev pontjaival egy pontra ugyan felzárkóztak(72-73), de az ellentámadásból Széphelyi hidegvérrel értékesítette a kiharcolt faultja után megítélt büntetőit (72-75). A hazaiaktól a jó napot kifogó és 25 pontig jutó Herendic vette hátára az övéit, és két gyors egymást követő közelijével már a Cegléd vezetett 3 perccel a vége előtt (76-75). Surmann Gábor vezetőedző időkéréssel próbálta megtörni az akkor már a közönség által is jócskán belelkesült hazai gárdát. A kisszünetet követően a fiatal, saját nevelésű Pollák úgy vágott be “clutch” hármast mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lett volna (76-78). A Cegléd a hazai pálya előnyét minden szinten kihasználva tudott futni egy 6-0-t, ami az akkor már egyszerre két fiatallal játszó mieinket megtörni látszotta. Gondolhatta ezt egy külső szemlélő, de csapatunk másképp cselekedett… az előbb már említett Pollák (aki 14 pontig jutott közte 4 triplával) majd Széphelyi büntetőjével ismét megjósolhatatlanná vált a mérkőzés végkimenetele (82-81). Sőt… egy extra vendég védekezést követően az egész párharc során rendkívül jól limitált Tóth Zoltán dobott egy homályt kiszorított szögből, mellyel csapatunk a vezetésért támadhatott. Katona 20 mp-vel a vége előtt faultot harcolt ki, ami után két büntető dobhatott fiatal bedobónk. Sajnálatos módon itt történt egy olyan eset, ami egész egyszerűen nem volt méltó eme döntőhöz. Miközben a játékvezetők kézbe adták a labdát Katonának, egy magáról megfeledkező és önkívületi állapotban levő úriember berohant a nézőktől elzárt területbe, és elkezdte csapkodni a kosárpalánk tartó vasat miközben már büntetőt dobtunk. A dobás kimaradt, viszont a játékvezetők elsőre újra dobást ítéltek (teljes joggal gondolhattuk mi…) csapatunk javára. Ekkor a mérkőzés komisszára kihívta a játékvezetőket egy kis diskurzusra, melyet követően hosszú tanakodás vette kezdetét. A három sípmester odahívta magához a két stáb tagjait, és közel 10 perc játékmegszakítást követően azt ítélték hogy a kimaradt dobást érvényben hagyják. Katona így nem a győzelemért, hanem az egyenlítésért dobhatott egyet, ami a bedobónk nagy dicséretére helyére is ment (82-82). A Ceglédnek még maradt egy labdája a bajnoki címet jelentő győzelemhez, és sajnos Herendic szép leosztása után Tóth Norbert értékesítette a kihagyhatatlant közelről (84-82). 4,8 másodperccel a vége előtt csapatunk még támadhatott egyet az egyenlítésért avagy adott esetben a győzelemért, de az időkérést követően Talley “fadeaway” kisérlete lejött a gyűrűről. Így gigantikus csatában, őrült izgalmak közepette, az első két mérkőzéshez hasonlóan nüanszokkal maradt alul megfogyatkozó csapatunk az alapszakasz győztes és immáron a bajnokság első helyezettje ellen (84-82).

Az egész szezont tekintve megérdemelt a Cegléd bajnoki címe, melyhez ezúton is gratulál a teljes Megyeri Tigrisek Sportegyesület. Fiainkat azonban csakis a legnagyobb dicséret és tisztelet illeti, akik a hiányzók ellenére fittyet hányva az előzetes esélyekre, rendkívül nagy csatára késztette a Ceglédieket. Csapatunk ezzel a második helyen végzett és nyerte meg magának klubtörténeti sikert elérve az ezüst érmet. Viszont a szezonnak még nincs vége, hiszen az NB1/B piros csoport utolsó előtti helyezettjével – a Pápa KC gárdájával – osztályozót fog játszani együttesünk – kuparendszerben – mellyel még kivívhatja magának a hőnáhított NB1/B piros csoportba való feljutást.

A mérkőzés időpontok amint meglesznek, tájékoztatni fogjuk kedves szurkolónikat. Egy biztos, az első mérkőzés Pápán kerül megrendezésre, melyet követ majd a hazai Újpesten megrendezett visszavágó. A két meccs összesített különbsége alapján fog eldőlni hogy melyik gárda folytathatja a Piros csoportban a küzdelmeket a 2022/2023-as bajnoki kiírásban.

Surmann Gábor: “Kötelezettségeimet közvetlenül a mérkőzés után sportemberhez méltóan, egyenes gerinccel az ellenfél szemébe nézve, tisztelettel megtettem ahogy ez ilyenkor illik mint a vesztes fél BÜSZKE edzője a győztes csapat irányába. Így már csak két dolog maradt hátra. Egyrészt szeretnék külön gratulálni a két ex-újpesti kosarasnak, a Csaba-Micev duónak. Bravó srácok. Illetve csapatomnak a legmélyebb tiszteletem mellett a megszerzett második helyezéshez. Én már kifogytam a jelzőkből, amit ezek a srácok ma is műveltek…fantasztikus karakterek, és fantasztikus emberek! Ez az ezüstérem már önmagában szép fényesnek mondható, de csak rajtunk múlik hogy ez milyen valódi értékkel fog párosulni. Hiszen vár ránk még egy osztályozó, így a véget nem érőnek tűnő szezonunk tovább folytatódik. Minden megmaradó erőnkkel azon leszünk hogy kivívjuk a jogot az NB1/B piros csoportba való feljutáshoz!”