22
PF
Game Statistics

Recap

Felnőtt csapatunk az egyenlítés reményében fogadta hazai környezetben, teltház előtt a Ceglédi KE együttesét. A szakmai stábnak továbbra is nélkülöznie kellett a Pongó-Antóni párost, melyhez sajnálatos módon a fiatal Grkovic is csatlakozott.

A nem túl kecsegtető előjelek ellenére játékosaink az első mérkőzéshez hasonlóan nagy elánnal vetették bele magukat a küzdelembe a zsúfolásig megtelt Bajza csarnokban. A Katona vezette csapatunk rendkívül szervezetten mozgott előre s hátra menetben egyaránt. Így csapatunk már az első negyedben előnyt tudott kovácsolni magának (24-18), mely különbség főként a sok eladott labdának köszönhetően nem ment már akkor kétszámjegyű fölé. A második negyedben a csapat védekezése elképesztően jól működött továbbra is, és feltűnően nagy különbség volt a lepattanók terén is a javunkra ami különösen nagy fontossággal bír egy ilyen mérkőzésen. Horváth Márton és Varga uralta a festéket, támadásban pedig Talley nőtt fel – a félidőig 18 pontot termelő – Katona mellé. A CKE végül büntetői révén be tudott jönni 10 pont alá, így 41-32-vel fordultak a csapatok.

A harmadik negyedet játékosaink folytatva az első félidei produktumot, felettébb jó felfogásban és hatékonyan kezdték az addig csak magát kereső vendégek ellen. Horváth és Varga pontjaira egyedül a korábbi válogatott kosárlabdázó Tóth Norbert tudott csak válaszolni. Ráadásul jött egy szép egyéni Talley akció, majd a periméteren túlról a fiatal Pollák is betalált, így máris 15 pontos hazai előny alakult ki (49-34). A túloldalon a horvát idegenlégiós Herendic kezdett riadót fújni az övéinek, de a különbség egészen a 28. percig stabilizálódni látszódott. A csapatunk által bemutatott nem mindennapi és látszólag “kellemetlen” védekezési formák ellen igen csak tanácstalannak tűnő Ceglédiek időt is kellett hogy kérjenek (54-40). A negyedből hátra maradt két perc viszont hazai nézőpontból megközelítve rémálomszerűre sikeredett. A Herendic-Mészáros és Kovács pontjaira alapozó CKE villámgyorsan “futott” egy 12-2-es miniszakaszt és tette ezáltal nyílttá az addig lényegében csak a hazaiakról szóló mérkőzést (56-52). A vendégek kegyetlenül megbüntették az érthetetlenül pontatlanná és ritmustalanná váló hazai támadásokban elkövetett hibákat. Játékosaink rendre rossz döntéseket hoztak labdabirtokláskor, hol egy rossz helyzet kiválasztás, hol egy eladott labda, amiből a CKE rendre kosarat tudott szerezni az ellentámadásból.

A negyedik negyed várhatóan már egy teljesen más lélektanú mérkőzésnek ígérkezett miután vissza tudott jönni a meccsbe a vendég gárda. Azonban Varga Dániel “clutch” triplát helyezett el a legjobbkor rögtön a kezdés után. Ezt követte egy összességében 12-3-as hazai roham, vendég részről egyedül Csákvári tudott eredményes lenni ekkortájt. A hasznosan játszó Bea kosara után viszont ismét kétszámjegyű differencia mutatkozott meg a két fél között hat perccel a vége előtt (67-55). A Cegléd az ezt követő két támadásból két kosarat is szerzett. Előbb Csaba egy közelivel, majd az addig a rendkívül szoros őrizetet kapó és ezáltal gyakorlatilag észrevehetetlen Tóth Zoltán egy triplával zárkóztatta az övéit. Surmann Gábor vezetőedző 67-60-nál időt is kért. A folytatásban a kisszünet sem állította meg a vendégek lendületét, akik egy 67-55-s hazai előnyről 67-68-at tudtak csinálni. A végjátékra a szűk rotációval játszó csapatunk utolsó energiáját mozgatta meg a siker érdekében, és hősiesen próbálta visszafordítani a maga javára a derbit a hazai közönség hadhatós támogatása mellett. Amikor épp lehetett volna valami sansz fordítani, akkor éppenséggel olyan demoralizáló hárompontosok jöttek “nem várt” emberektől vendég részről, mellyel már nem igazán tudtak mit kezdeni a játékosaink. Talley irgalmatlan nagy zsákolását követően reményt keltve egy labdányi távolságra még visszatudott kapaszkodni a csapat (75-78). Ráadásul a taktikai faultot követően Csaba mindkét büntetőjét kihagyta, így az egyenlítés reményében támadhattunk 15 másodperccel a vége előtt. Talley-t lefaultolták, légiósunk sajnos hasonlóan elhibázta a két büntetőjét, mely után hiába ütött Bea taktikai faultot, azt sportszerűtlen hibának minősítették a játékvezetők. Ezzel lényegében végleg eldőlt a találkozó, melyet 75-79-re ismét óriási küzdelemben, újfent nagy hátrányt ledolgozva a Cegléd csapata nyert meg. Hiába a 36 percen át tartó vezetés, hiába megint a nagynak mondható előny (15 pont) , és hiába a lepattanó csata domináns megnyerése (50-34)… Ismét egy drámai, szűk, és egyben fájó vereséget szenvedett a győzelemért pedig mindent megtevő csapatunk.

A három győzelemig tartó párharcban így fiaink nehéz helyzetbe kerülve, összesítésben 2-0-s hátrányba kerültek. Azonban ismerve a csapat karakterét, erejét, és hogy már nem egyszer megoldva nehéz helyzeteket, biztosak lehetünk benne hogy a harmadik mérkőzésre sem feltartott kézzel fognak elutazni játékosaink.
Következő mérkőzés most szombaton, Szolnokon, 18.30-s kezdéssel kerül megrendezésre.

Surmann Gábor: “No hol is kezdjem… Természetesen gratulálok a Ceglédnek a győzelemhez. Ma is amíg bírtuk, uraltuk a mérkőzést, és ismét vezettünk 15 ponttal. Minden elismerést megérdemelnek játékosaim, a szívüket-lelküket kitették a pályára, és mindent megcsináltak, amit kértem tőlük. Had merészkedjek a Cegléd felé tanúsított tiszteletem mellett megjegyezni, hogy a két csapat közötti jelenlegi különbség pusztán annyi, hogy ők többen vannak, mi meg már a párharc előtt, óta köztudottan “mínuszban”. Ennek is tudom be az első két mérkőzés végkimenetelét. Ezt persze nehéz elfogadni és természetesen a Cegléd érdeméből mit sem von ez le. Rengeteg minden kavarog ilyenkor az emberben, de ezeken most túl kell lenni. Örömmel tölt el azonban mindnyájunkat, hogy ilyen sokan kilátogattak ma is, és egy ilyen jó mérkőzést láthattak. Szerintem ha dupla ekkora lett volna a lelátónk, akkor is csordultig tele lett volna. Sajnálom, hogy nem tudtunk győzelemmel kedveskedni szurkolóinknak, de ezúton is köszönjük a fergeteges hangulatot. Szombaton folytatjuk, és megpróbáljuk visszahozni a párharcot még Újpestre.”